Przemówienie ucznia kl 4I na pożegnaniu klas 4, 20.05.2021

Szanowna dyrekcjo, dostojni goście, drodzy rodzice, rado pedagogiczna i pracownicy administracji, koleżanki i koledzy!

Patrzę na was, choć skrytych za maskami, to przecież tak dobrze mi znanych. Ciężko wyczytać z waszych twarzy, jakie emocje Wam towarzyszą. Jestem jednak prawie pewien, że jedni z Was cieszą się, bo przecież niedługo zacznie się początek nowej wspaniałej przygody. Inni są niepewni tego jak poszła matura, którą uczelnię wybrać, czy spotkamy jeszcze naszych kolegów. Tak wiele dylematów przed nami, które można mnożyć w nieskończoność. Jeszcze inni są smutni, bo przecież w naszych sercach i głowach znajduje się tyle wspomnień związanych z tą szkołą i z tymi ludźmi.

Trzeba znaleźć złoty środek: nie smućmy się a często wspominajmy czasy spędzone w Mechaniku. Pamiętajmy o tym jak wiele ta szkoła nam dała, wykształcenie, miłe wspomnienia, ale przede wszystkim wspaniałe relacje, przyjaźnie które pozostaną na całe życie. Nie bójmy się o wynik matury, bo przecież do tego ciężko przygotowywaliśmy się przez ostatnie 4 lata.

Matura już za nami. A przed nami mnóstwo dylematów życiowych, dlatego życzę Wam i sobie powodzenia w realizacji wszystkich marzeń i celów, jakie sobie założyliśmy po skończeniu tej szkoły oraz mówię nie „żegnajcie”, a „do zobaczenia”.

Drodzy wychowawcy, chciałbym przypomnieć Wam lata spędzone z nami. Godziny poświęcone na rozmowy z naszymi rodzicami, na sprawdzanie kartkówek i sprawdzianów, na bezpośrednim wsparciu każdego z nas. Parafrazując wspaniałego poetę „O jakże niezliczone są wasze zasługi i jakże nieskończone są peany na Waszą cześć”. Szybko zleciał ten czas, cóż więcej powiedzieć, niż  dziękujemy.

Drodzy rodzice wzruszeni całym wydarzeniem. Byliście zachwyceni, gdy odnosiliśmy sukcesy, ale przede wszystkim wspieraliście, gdy powinęła Nam się noga. Za to jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań abyście dalej mogli być z nas dumni.

Szanowne grono pedagogiczne, to przecież z Wami drodzy nauczyciele spędzaliśmy po kilka godzin dziennie na przyswajaniu niezbędnej wiedzy. To Wy byliście na pierwszej linii frontu naszych humorków, naszych wzlotów i upadków. Choć to tylko słowa, to nie potrafimy odwdzięczyć Wam się inaczej, niż po prostu powiedzieć: Dziękujemy.

Kończąc pozwolę sobie zacytować utwór niedawno zmarłego artysty – Krzysztofa Krawczyka. „Parostatkiem w piękny rejs”. Niech naszym statkiem będzie ta matura, która pozwoli nam odpłynąć w piękny rejs, jakim jest wszystko to, co czeka Nas za murami tej szkoły.

Dziękuję.

Jakub Wasilewski

052

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl