Trzecie miejsce Oliwii Malki w etapie centralnym Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego!
- Odsłony: 249
W sobotę 17 maja 2025 roku w malowniczym Sandomierzu odbyła się uroczystość podsumowująca Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny. Wydarzenie było zwieńczeniem tegorocznej edycji konkursu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych z całej Polski. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Ziemia, woda, powietrze – strażacy na straży ochrony środowiska”.
W spotkaniu udział wzięło 39 laureatów, ich opiekunowie, członkowie jury oraz organizatorzy. Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach wiekowych. Goście mieli również okazję obejrzeć wystawę pokonkursową, prezentującą najciekawsze prace plastyczne wyróżniające się oryginalnością, techniką i wrażliwością artystyczną.
Z wielką dumą informujemy, że w gronie nagrodzonych znalazła się Oliwia Malka, uczennica naszej szkoły, która w kategorii szkół ponadpodstawowych zdobyła trzecie miejsce. Jej praca została doceniona za oryginalne ujęcie tematu, estetykę oraz twórcze podejście do hasła przewodniego konkursu.
Organizatorzy podkreślali wysoki poziom nadesłanych prac oraz ogromne zaangażowanie uczestników na każdym etapie. Tegoroczna edycja przebiegała wieloetapowo – od eliminacji środowiskowych, przez gminne, miejskie, powiatowe i wojewódzkie, aż po finał ogólnopolski. Do etapu centralnego przekazano 427 prac, a w całym konkursie, na wszystkich etapach, wzięło udział aż 3271 uczestników.
https://zosprp.pl/2025/03/26/ogolnopolski-strazacki-konkurs-plastyczny-2025-wyniki/
Najładniejsze prace zostały wyłonione przez jury już 23 marca w Warszawie. Konkurs, oprócz walorów artystycznych, był też okazją do integracji środowisk twórczych, wymiany doświadczeń oraz wspólnego świętowania sukcesów młodych artystów.
Serdecznie gratulujemy Oliwii! Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wielki-final-ogolnopolskiego-konkursu-plastycznego-poswieconego-strazakom-w-sandomierzu-zobacz-zdjecia/ar/c1p2-27593827
Beata Goździk