Artykuły 2013/2014

„Zemściliśmy” się nareszcie!

1 kwietnia 2014 r. po wielu miesiącach przygotowań miała miejsce w naszej szkole premiera Zemsty na motywach komedii A. Fredry. Spektakl poprzedziła prezentacja multimedialna dotycząca autora, przygotowana przez panią K. Ziętarę, a towarzyszyła mu wystawa na temat twórczości Fredry, zorganizowana przez panie J. Kryszewską i A. Nowak.

Przedstawienie wykorzystało wszystkie istotne sceny z komedii, którą wszyscy doskonale znamy, wiec: spór o mur, przysięgi Papkina złożone Klarze, pisanie listu przez Dyndalskiego i Cześnika, zdradę Podstoliny, miłość Wacława i Klary, testament Papkina i inne. Sceny łączyło streszczenie czytane przez A. Fredrę (w tej roli Łukasz Kuta z IV TT) oraz sceny z filmu A. Wajdy. Całości towarzyszyła muzyka z epoki.

Uczniowie naszej szkoły doskonale wcielili sie w prezentowane postaci. Mnóstwo pochwał zebrał niezastąpiony w roli Papkina Marcel Wdówka z II Mt. Na uwagę zasługują też role kobiece: Klary – którą zagrała doskonale Ewelina Latocha z II H, oraz Postoliny z równie wspaniałą Marlena Chmielewską z II H.

Świetnie odegrali swe role Kacper Pazura z II E - niespokojny Cześnik i Adam Arkuszyński – podstępny Rejent, Jakub Babis z II MT – flegmatyczny Dyndalski i Arkadiusz Studziński z II E – bojowy Śmigalski oraz Michał Cieślik z II Mt – zakochany Wacław.

Autorami scenografii – będącego przedmiotem sporu muru oraz dziury w murze – byli Paweł Głowacki i Rafał Białas z II Mt oraz Arkadiusz Studziński i Szymon Bernacki z II E. Grali oni również role murarzy. Patryk Jabłoński z II Mt trzymał pieczę nad prezentacją multimedialną.

Nad całością czuwała pani A. Bogdańska, która jako reżyser składa serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim aktorom, współpracownikom, życzliwym kibicom i publiczności.

Spektakl spotkał sie z żywym odbiorem i szeregiem pochwał. Zemsta smakowała doskonale!

Agnieszka Bogdańska   

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl