Artykuły 2013/2014

Koncert dla Wojtusia

foto

 

Piąty kwietnia, zwyczajna sobota. Zwyczajna? Jednak nie do końca.
To był wyjątkowy dzień. Cały Tomaszów łączył wspólny cel – pomoc choremu dziecku. Mały chłopczyk, Wojtuś Zarzycki, chory na neuroblastomę, potrzebuje pieniędzy na niezwykle kosztowne leczenie. Co robią Tomaszowianie? Działają.
Sercem akcji była nasza szkoła. To tutaj na hali sportowej odbywał się koncert charytatywny, podzielony na bloki. Na scenie prezentowali się między innymi tancerze z grupy Aster. Nawet ci najmniejsi z nich dali z siebie wszystko. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – taniec, śpiew, pokazy mody oraz iluzji. Swoją niesamowitą energią zaraziły nas dziewczyny ćwiczące zumbę, które zaprosiły także do wspólnej zabawy na estradzie. W międzyczasie swoje pięć minut mieli wokaliści solowi, poruszający serce pięknymi piosenkami, natomiast w kolejnych blokach swą muzyką zabawiały gości zespoły muzyczne.Nie tylko hala tętniła życiem. W szkolnej auli miały miejsce warsztaty taneczne, które budziły zachwyt szczególnie wśród młodych uczestników. Inną atrakcją adresowaną do dzieci był zamek dmuchany. Można też było przejechać się na kucyku :)
Na dziedzińcu wystawione zostały stragany, gdzie do kupienia były między innymi słodkie pamiątki, wielkanocne akcesoria i inne różności. Swoimi umiejętnościami popisywali się także panowie z X-BIKERS.
Po atrakcjach wygłodniali goście mieli do dyspozycji kawiarenkę z przepysznym ciastem, ciepłą kawą i herbatą.
Bawiliśmy się świetnie, nie traciliśmy jednak celu z oczu ani na chwilę. Tego dnia priorytetem był mały chłopiec, któremu możemy podarować coś więcej niż tylko zabawę. Pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni na cierpienie drugiego człowieka. I trzymamy mocno kciuki za Wojtusia :)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl