Artykuły 2013/2014

Szkolny Dzień SM, czyli Stwardnienia Rozsianego

foto

 

9. czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie dotyczące choroby o nazwie stwardnienie rozsiane (SM – łac. sclerosis multiplex). Zorganizowano je dla uczniów wszystkich klas w ramach III edycji kampanii społecznej „Walcz o siebie!” Przebieg spotkania koordynowali Pani Anetta Holc i Pan Tadeusz Marczewski. Wśród zaproszonych gości były osoby, które na co dzień stawiają czoła chorobie:  Anna Tomkiewicz – Prezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Odział w Tomaszowie Maz., Aleksandra Baranowska i Ernest Wójcik. Podczas spotkania przybliżono młodzieży, czym jest SM, jak wygląda społeczne postrzeganie choroby, rozwiano wiele mitów, podzielono się własnym doświadczeniem. Zainteresowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli, było ogromne, o czym świadczyć może ilość zadawanych pytań oraz rozmów indywidualnych. Pani Prezes w pięknych słowach podkreśliła wagę pracy młodzieży w Szkolnym Klubie Wolontariusza, zachęcając także innych do okazywania wsparcia osobom potrzebującym. Grupa wolontariuszek została zaproszona na najbliższe spotkanie w PTSR.  Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu przedsięwzięcie.

Wszystkim uczniom, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania, składamy gorące podziękowania.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl