Wycieczka zawodowa hotelarzy

5 marca 2015 roku odbyła się wycieczka zawodowa uczniów klasy III TH do trzygwiazdkowego hotelu Młynczysko oraz czterogwiazdkowego hotelu OSSA Congress & SPA.

Wyjechaliśmy tuż po pierwszym dzwonku tzn. ok. 8:00. Pierwszym obiektem, który zwiedzaliśmy był hotel Młynczysko*** w Poświętnem. Obiekt ten oddaje do dyspozycji gości 70 komfortowo wyposażonych miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie, a także mniejsze domki letniskowe wybudowane z drewnianych bali oraz Willę Myśliwską.

Największym atutem tego obiektu jest teren, albowiem znajduje się on na powierzchni 11h, na której znajduje się sosnowo-brzozowy las, cztery stawy rybne oraz zabytkowy budynek starego młynu wodnego, znanego m.in. z filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową". Do dyspozycji gości są także dwa domki grillowe - doskonałe miejsce do posiłków na świeżym powietrzu.

Cały obiekt zrobił na nas spore wrażenie, choć pewnie jeszcze piękniej wszystko wygląda tam wiosną, kiedy to wspaniale kwitnie przyhotelowy ogród. Sam obiekt jeszcze pachnie nowością. Funkcjonuje dopiero drugi rok, dlatego wszystkie meble i sprzęty są w idealnym stanie i nawet w magazynach panuje nienaganny porządek.

Obiekt składa się z dwóch części: hotelowej i ekonomicznej. W części hotelowej znajdują się 34 miejsca noclegowe w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych oraz pokoje studio. Każdy z nich posiada łazienkę, wyposażony jest w telewizję kablową, telefon oraz łącze z dostępem do internetu. W pokojach jest możliwość przygotowania gorących napoi. W łazienkach są suszarki do włosów oraz ręczniki kąpielowe.

W części ekonomicznej znajdują się pokoje łączone dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe z dostępem do Internetu, telefonu i telewizji cyfrowej. Łazienki wyposażone są w ręczniki kąpielowe.

Po obiekcie oprowadzała nas Pani Manager – Monika Worach. Na koniec uczniowie otrzymali ulotki obiektu, mogli także zadawać pytania, na które Pani Manager chętnie odpowiadała.

Skoro już znajdowaliśmy się w Poświętnem nie sposób było nie zwiedzić Sanktuarium Świętej Rodziny, jednego z najbardziej znanych miejsc kultu religijnego w naszym regionie.

Następnie autokarem przejechaliśmy do Ossy i tam uczniowie zwiedzali wielofunkcyjny kompleks hotelowy: zespół sal konferencyjnych, jednostki mieszkalne, zespół gastronomiczny, w tym także kuchnię i magazyny, obiekty rekreacyjne tj. kręgielnię, basen, kino/teatr).

Obiekt, który odwiedziliśmy to jeden z nielicznych tego typu hoteli kongresowych w centralnej Polsce przystosowany do kompleksowej obsługi tak licznych grup gości (może przyjąć ponad tysiąc osób), zapewniający przy tym tak bogatą ofertę usług podstawowych, komplementarnych i fakultatywnych. Uczniowie podczas tego wyjazdu mieli możliwość praktycznej weryfikacji wymagań kategoryzacyjnych dla hoteli czterogwiazdkowych, sprawdzali czy wiedza teoretyczna pokrywa się z praktyką.

Uczniowie pod przewodnictwem Pana Konrada Lasoty – Business Manager’a, zwiedzili cały obiekt. Pan Konrad tradycyjnie nas nie zawiódł i jak zawsze w sposób bardzo ciekawy, a jednocześnie zabawny opowiadał o specyfice pracy w hotelarstwie.

Wprowadził nas tam, gdzie tylko się dało (co do końca nie było przemyślane, ponieważ wpuszczenie naszej grupy do cukierni spowodowało znaczne zmniejszenie się liczby przygotowanych na śniadania bułeczek :)

Na zakończenie wycieczki przygotował dla nas miłą niespodziankę - zaprosił nas do sali konferencyjnej, w której specjalnie dla nas została przygotowana przerwa kawowa. Tam, w miłej atmosferze przy kawie i ciastku, odpowiadał na wszystkie, czasem niezręczne, pytania uczniów: jak np.: "Ile się zarabia? Czy ktoś umarł w hotelu? Ile kosztowałoby zorganizowanie „Studniówki”?"

Wszyscy wrócili z wycieczki cali, zdrowi i najedzeni. Opiekunami podczas tego wyjazdu była Pani Aldona Krawczyńska oraz Pani Urszula Kwiatkowska.

Myślę, że taki sposób zdobywania wiedzy jest nie tylko bardzo ciekawy, ale także bardzo przyjemny.

Magdalena Piotrowska

organizator i kierownik wycieczki