Jeżeli jesteś zainteresowany nauką w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Maz. a nie jesteś mieszkańcem powiatu tomaszowskiego możesz wypełnić wniosek klikając na link: https://tomaszow-maz.e-omikron.pl


Informacje o rekrutacji 2019     Kierunki kształcenia w ZSP nr 1     Oferta szkoły     Folder 2019     Terminarz rekrutacji

Odlewnia Żeliwa FANSULD w Końskich

25 marca 2015 r. klasa 1 Mt uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do zakładu produkcyjnego Odlewni Żeliwa FANSULD w Końskich za zgodą współwłaściciela firmy Pana Jacka Pastuły. Uczniowie mieli okazję prześledzić tok przygotowania wsadu żeliwnego, przygotowania masy formierskiej, formowania masy w skrzynkach formierskich i zalewanie ich rozgrzanym żeliwem. Końcową fazą po ostygnięciu odlewów było oczyszczenie ich z pozostałości piasku formierskiego, obcięcie ewentualnych nadlewek oraz pokrycie odlewów powłokami ochronnymi Po zwiedzaniu odlewni przejechaliśmy do miejscowości Sielpia Wielka, gdzie znajduje się Muzeum Techniki Zagłębia Staropolskiego. Uczniowie zobaczyli tam sposób produkowania energii mechanicznej za pomocą kół i turbin wodnych i sposoby przekazywania jej na maszyny produkcyjne. Przewodnik muzeum demonstrował działanie 200 letnich maszyn, opisał ich budowę i zastosowanie. Podczas wyjazdu dopisała pogoda i humory. Organizatorem wyjazdu był p. Włodzimierz Galicki, a opiekunami panowie P. Pietrzyk i M. Nawrocki.

13

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl