Wycieczka przedmiotowa informatyków na Uniwersytet Łódzki

9 kwietnia uczniowie klas informatycznych 3TI oraz 2TIT wraz z kierownikiem wycieczki I. Osuch oraz opiekunami panią Sylwia Błoch oraz panem Andrzejem Oczkowskim uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia dotyczyły programowania robotów i pozwoliły uczniom na zapoznanie się z podstawowymi elementami urządzeń i ich możliwościami, a także na zmontowanie prostego robota.  Pod koniec zajęć testowaliśmy nasze niepowtarzalne zdalnie sterowane pojazdy. Na zajęciach z sieci komputerowych zadaniem było stworzenie sieci komputerowej – od podziału sieci na podsieci, do połączenia i konfiguracji urządzeń. Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, wykazać się wiedzą i kreatywnością, a dodatkową motywacją była praca na profesjonalnym sprzęcie.
         Dziękujemy pracownikom Wydziału za bardzo interesujące zajęcia i możliwość zapoznania się z uczelnią, a także pobudzanie chęci do rozwijania umiejętności i poszerzania wiedzy informatycznej.