Wycieczka przedmiotowa informatyków na Uniwersytet Łódzki

foto

 

9 kwietnia uczniowie klas informatycznych 3TI oraz 2TIT wraz z kierownikiem wycieczki I. Osuch oraz opiekunami panią Sylwia Błoch oraz panem Andrzejem Oczkowskim uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia dotyczyły programowania robotów i pozwoliły uczniom na zapoznanie się z podstawowymi elementami urządzeń i ich możliwościami, a także na zmontowanie prostego robota.  Pod koniec zajęć testowaliśmy nasze niepowtarzalne zdalnie sterowane pojazdy. Na zajęciach z sieci komputerowych zadaniem było stworzenie sieci komputerowej – od podziału sieci na podsieci, do połączenia i konfiguracji urządzeń. Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, wykazać się wiedzą i kreatywnością, a dodatkową motywacją była praca na profesjonalnym sprzęcie.
         Dziękujemy pracownikom Wydziału za bardzo interesujące zajęcia i możliwość zapoznania się z uczelnią, a także pobudzanie chęci do rozwijania umiejętności i poszerzania wiedzy informatycznej.

 

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl