Finał konkursu INFO-TECH 8

15 kwietnia w ZSP nr 1 im. T. Kościuszki odbył się półfinał oraz finał VIII Edycji Info-Tech. Przyjechało 15 najlepszych uczniów z I etapu z siedmiu szkół gimnazjalnych województwa łódzkiego wraz z opiekunami. Po przyjeździe uczestników zostali oni zarejestrowani i o godzinie 10:00 rozpoczęli godzinne zmagania z zadaniami praktycznymi. Każdy z uczniów zmagał się z różnymi problemami z dziedzin: „Technologia sieciowa” oraz „Systemy operacyjne”, które mogą przydarzyć się w przyszłości uczniom, będącym administratorami.

 

Po zakończeniu półfinałów uczestnicy przeszli do kawiarenki na poczęstunek. Następnie wszyscy udali się na aulę, gdzie pan Piotr Siemaszko (właściciel łódzkiego sklepu „Checkpoint”) oraz pan Krzysztof Micielski (szerzej znany jako NRGeek) poprowadzili prelekcję na temat gier niezależnych. O godzinie 12:00 zostały podane wyniki półfinałów. Czterech najlepszych uczestników wzięło udział w finale, który polegał na prostych zasadach znanych z teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Każdy z finalistów miał przed sobą monitor z wyświetlanymi pytaniami i „grzybek”, który musieli wcisnąć po przeczytaniu pytania. Natomiast  widownia widziała pytania na specjalnym ekranie. O godzinie 13:00 zostały rozdane nagrody. Pierwsze cztery miejsca zajęli kolejno:

Mateusz Tyl z Gimnazjum w Gomunicach,
Jarosław Drzymalski z Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz.,
Kamil Adamus z Gimnazjum w Gomunicach,
Michał Czarnecki z Gimnazjum w Popielawach.

Nagrody wręczali patroni i sponsorzy turnieju: m.in Pani Barbara Robak z Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Dyrektorzy ZSP nr 1. Oczywiście nagrody pocieszenia otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu. Na koniec były podziękowania dla uczestników, opiekunów, organizatorów, widowni i dla wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy. Zostały zrobione zdjęcia uczestnikom i zwycięzcom, na pożegnanie wszyscy przeszli do stołówki, gdzie czekała na wszystkich pizza z pizzerii „Fiero” oraz ciasta z cukierni „Mazurek”.

Wielkie podziękowania jeszcze raz dla organizatorów z klas III TieT (Tomasz Izbiński, Mateusz Mazur, Daniel Włodarczyk, Piotr Zając, Sebastian Jóźwik, Cezary Ryś, Damian Kopacz, Konrad Col, główny organizator Marcin Sejdak), II Ti (Bartłomiej Matuszewski), II Mt (Mateusz Lesiak) i opiekunów konkursu Janusza Ptasińskiego oraz Pawła Węgrzynowskiego, dla klasy II hotelarskiej za przygotowanie i obsłużenie wszystkich gościu, dla chłopaków z radiowęzła za nagłośnienie imprezy, dla widowni za obecność, dla uczestników za udział w konkursie i ich opiekunów za przygotowanie ich, a także dla pizzerii „Fiero” za pizzę i cukierni „Mazurek” za ciasta, a także dla wszystkich sponsorów i gości, bez których nie odbyłaby się ta impreza. Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich i do zobaczenia w przyszłym roku już na konkursie ogólnopolskim!

Patroni i Sponsorzy konkursu:
NRGeek,
TVP Łódź,
Radio FaMa Tomaszów,
Tomaszowski Informator Tygodniowy,
Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego,
Starostwo Powiatu Tomaszowskiego,
Checkpoint,
Cukiernia MAZUREK,
Pizzeria Fiero,
Tomtex,
Agencja BRANDmedia,
Frito-Lay,
Ceramika Paradyż,
Dekorator,
KOMBO,
Arturo Komputery,
Szkoły Zaoczne dla Dorosłych w Tomaszowie Mazowieckim
Osługa gastronomiczna: Panie Magdalena Piotrowska i Aldona Krawczyńska wraz z klasą II THa, II THb i III TH. Obsługa fotograficzna Filip Kwieciński.

Korekta: A. Bogdańska

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl