Kawalerzyści i uczniowie podczas Narodowego Święta Niepodległości

foto

Uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, jak co roku obchodzili Święto Niepodległości razem z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Narodowe Święto Niepodległości tym razem obchodzone było w centralnej części miasta, tj. na Placu Tadeusza Kościuszki. Pomimo niesprzyjającej pogody, razem z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, uczniowie klasy wojskowej stanęli na uroczystej zbiórce z tej okazji. Po odczytaniu rozkazów okolicznościowych, w tym decyzji o mianowaniach na wyższe stopnie wojskowe żołnierzy i ich wyróżnieniach za wzorową służbę, odczytany został Apel Pamięci. Po złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, pododdziały razem z kolumną naszych uczniów, przegrupowały się do defilady. Po jej zakończeniu  przybyłe na uroczystości delegacje udały się razem z kompanią honorową 25 brygady pod Pomnik Legionów, gdzie również złożono wiązanki kwiatów.

   

 

 Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl