X edycja Tomaszowskich Teatraliów

 W dniach 20-27 listopada 2015 roku w tomaszowskim Teatrze Miejskim odbyła się zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury X edycja imprezy powiatowej, jaką są Tomaszowskie Teatralia, czyli Artystyczne Zdarzenia Sceniczne.

Zespól Teatralny "Mechanik" pod kierunkiem pani  prof. Agnieszki Bogdańskiej wziął udział w imprezie po raz drugi.Dwa lata temu wystawiliśmy "Wariacje na temat "Rybki" Mickiewicza" i otrzymaliśmy Brązową Maskę.

W tegorocznym konkursie brało udział 25 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, ośrodków kultury oraz teatrów amatorskich Powiatu Tomaszowskiego. "Mechanik" reprezentowała uczennica klasy II TH - Dorota Kiliszek, która wystąpiła w niezwykle wymagającej formie teatralnej, jaka jest monodram. Było to przedstawienie pt. "Nowa miłość" na motywach opowiadania J. Iwaszkiewicza. Autorką scenariusza i reżyserem dramy była pani Agnieszka Bogdańska.

Mimo dużej konkurencji i wysokiego poziomu prezentowanych spektakli (Należy wspomnieć, że brali w nich udział aktorzy-amatorzy z wieloletnia praktyką na scenie oraz studenci szkół teatralnych) Dorota otrzymała wyróżnienie. Był to debiut Doroty na scenie, dlatego szczerze jej dziękujemy i gratulujemy dyplomu i nagrody.

W ramach Tomaszowskich Teatraliów odbędą się dwa profesjonalne przedstawienia, na które serdecznie zapraszamy: 25 XI o godz. 19.00 "Tuwim liryczny..." z Piotrem Machalicą i Piotrem Borowskim oraz 27 XI o godz. 19.00  - "Goła baba" w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej. Zapraszamy w tych dniach do sali kina "Włókniarz".

bogd a2   bogd a  bogd a1  Agnieszka Bogdańska.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl