MISTRZOSTWA SZKOŁY W SKAKANCE - rozstrzygnięte!!!

W ramach XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia i zgodnie z założeniami organizatorów konkursu na etapie szkolnym   został przeprowadzony pisemny test wiedzy (przypominamy, że najlepszym przygotowaniem w tym zakresie wykazała się uczennica klasy 3Ha Monika Palacz, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym OOPZSŻ PCK) i akcja sportowa.

I tak 30.11.2015r. na auli szkolnej przeprowadzono finał mistrzostw, do którego w eliminacjach klasowych przystąpiły 44 osoby. Uczestnicy współzawodnictwa mieli za zadanie w ciągu minuty przeskoczyć przez skakankę jak największą ilość razy.

Najlepszymi w tej dziedzinie okazali się chłopcy . Mistrzem szkoły w skakance został Patryk Muchlada uczeń klasy 1E z wynikiem 164 przeskoków, na drugim miejscu uplasował się Filip Wojciechowski uczeń klasy 4Tiet z wynikiem 162, trzecie miejsce zajął  Bartłomiej Domaradzki uczeń klasy 2E z wynikiem 150. Wśród dziewcząt po 130 razy skoczyły Sylwia Goska uczennica klasy 3Hb i Paulina Kowalska uczennica klasy 2H.

Dyplomy i upominki dla najlepszych zostaną wręczone na uroczystym apelu podsumowującym I semestr  r.sz. 2015/2016.

Nie trzeba było nikogo przekonywać, że ćwiczenia na skakance są bardzo ważne, ponieważ wpływają korzystnie na cały organizm. Poprawiają pracę układu krążenia i oddychania, czyli naszą wydolność. Wzmacniają stawy i mięśnie całego organizmu, a przede wszystkim kształtują koordynację obustronną oraz koordynację górnej i dolnej części ciała. Podczas skakania doskonalimy również współpracę obu półkul mózgowych, co jest podstawą prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka.

Akcję przeprowadzili i również brali w niej udział członkowie szkolnego koła PCK (Monika Palacz uczennica klasy 3Ha i uczniowie klasy 2H)

Autorem zdjęć z przedsięwzięcia jest Klaudia Zwolińska uczennica klasy 2H.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy najlepszym!!!

Pozostałych uczniów zachęcamy i przypominamy - aby skakać na skakance, nie trzeba mieć specjalnych umiejętności. Skomplikowane skoki nie są nam potrzebne na początek.

Opiekun szkolnego koła PCK  Beata Goździk

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl