Wycieczka na GPW

3 grudnia 2015 r. 30. osobowa grupa uczniów z klas 2Mt i 2Tet wyjechała do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie się ze specyfiką funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych, w czym pomogła wyrazista prezentacja i film, oraz rozmowa z Panią makler. Pani makler utwierdziła nas w przekonaniu że, akcje i obligacje, a także transakcje giełdowe, mogą być bardzo przejrzyste i zrozumiałe. Pytaniom nie było końca. W trakcie pobytu na GPW okazało się też, że każdy z nas może zostać inwestorem. Teraz pozostaje tylko zgromadzić trochę funduszy i wypłynąć na szerokie wody zarabiania na giełdzie.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie mogli zapoznać się z historią komputerów, historią motoryzacji, działem astronomii oraz poznać wspaniały świat starych zegarów, kurantów i katarynek. Po tych atrakcjach, w pełni zadowoleni wróciliśmy do Tomaszowa Mazowieckiego.

GPW

Organizatorem wycieczki była p. Gabriela. Fijołek,

a opiekunami p. Anetta. Holc i p. Janusz. Ptasiński.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl