"Tango" - dramat nonkonformisty

30 listopada odbyła się wycieczka klas maturalnych do Teatru Miejskiego w Piotrkowie Tryb. na spektakl pt. "Tango". Organizatorkami imprezy były p. Agnieszka Bogdańska i p. Karolina Ziętara. Ten współczesny dramat absurdu Sławomira Mrożka wydaje się niezwykle trudny w odbiorze. Autor gra w swej tragifarsie rożnymi konwencjami i motywami literackimi. Dlatego spektakl był niezwykle pomocny w doszukaniu się głębokiego sensu, tak bliskiego młodzieżowemu odbiorcy. Jakże aktualny jest problem zwycięstwa prymitywnej pop-kultury nad zgliszczami etosu inteligenckiego albo wręcz świata odartego z wszelkich wartości nad tradycyjnym etycznym porządkiem. Te problemy pomogli nam zrozumieć aktorzy Teatru Starego w Krakowie i ich reżyser - Piotr Cyrwus. Jest to także o tyle cenne, że tekst należy do kanonu lektur szkolnych, obowiązujących do matury.

Agnieszka Bogdańska.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl