Otwarcie Hali Sportowej

foto

Mechanik ma halę sportową jak nową - wspaniały prezent dla wspaniałej młodzieży.
W dzisiejsze południe (9 lutego) rozpoczęła się uroczystość oficjalnego przekazania do użytku uczniom naszej szkoły hali sportowej, która przez ostatnie pół roku przeszła kompleksową modernizację. Obiekt, wybudowany przed ponad 30 laty, do tej pory nie przechodził żadnego poważnego remontu. Przypomnijmy, iż był to obiekt, na którym rozgrywano przed laty takie imprezy jak Finał Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. Teraz poddano go kompleksowej przebudowie - nowa nawierzchnia sportowa, urządzenia do siatkówki i koszykówki, osłony, nowe szatnie i zaplecze sanitarne. Inwestycja kosztowała ponad 1 milion zł. Na otwarciu hali pojawili się przedstawiciele ministerstwa sportu, kuratorium oświaty, władz województwa, powiatu i miasta, radni oraz dyrektorzy szkół i przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej i miejskiej.
Halę sportową poświęcił ks. biskup Ireneusz Pękalski.
Gośćmi młodzieży byli także wybitni polscy sportowcy, także absolwenci szkoły. Szczególnie ciepło powitano mistrzynię świata w maratonie Wandę Panfil, mistrza olimpijskiego w boksie Jana Szczepańskiego z małżonką, oraz panczenistów Pilicy, Stanisławę Wąchałę i Jaromira Radke.
Dyrekcja szkoły wręczyła kwiaty i podziękowała tym osobom i instytucjom, które przyczyniły się do remontu hali i wspierały go.
Dyrektor szkoły Dariusz Kwiatkowski wyraził przekonanie, że odnowiona hala przyczyni się do szlifowania sportowych talentów, które w przyszłości będą nie tylko chlubą Mechanika, ale również Polski. 

Po części oficjalnej uczniowie wykonali świetny program sportowo-artystyczny, który okazał się ich wielkim sukcesem. Publiczność przyjęła go wielkimi brawami. Na koniec uroczystości władze powiatu tomaszowskiego przekazały młodzieży Mechanika wspaniały tort, a w auli szkoły można było obejrzeć wystawę, jak zmieniała się hala sportowa na przestrzeni lat.
Dziękujemy szczególnie młodzieży Mechanika, która po raz kolejny zaprezentowała wzorowe zachowanie i przygotowanie do przyjęcia zaproszonych gości w murach szkoły. Ponadto serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przygotowywały i prezentowały program uroczystości w części oficjalnej oraz sportowo-artystycznej.

Byliście naprawdę Wspaniali !!!

Tekst: Jacek Matyszewski

Zdjęcia: Tadeusz Marczewski

Na ten temat:

Artykuły na stronie  http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

Hala w Mechaniku po kapitalnym remoncie. Świetny występ artystyczny młodzieży na jej otwarcie (FOTO)

Zakończył się remont hali sportowej w mechaniku. Uczniowie mają już na niej lekcje [ZDJĘCIA]

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl