Sadzenie lasu

foto

 

PGE Dystrybucja rozpoczęła trzecią edycję akcji „Las pełen energii”. Dzięki tej autorskiej ekologicznej inicjatywie, realizowanej we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych, w tym roku przybędzie 80 tysięcy młodych drzew. ZSP1 przez udział w tym wyjątkowym wydarzeniu stało się częścią tej akcji. Dwie klasy: 3 Ha i 2 E, pod opieką profesor Lidii Stępkowskiej, Małgorzaty Wuls i Magdaleny Kaczmarzyk, w dniu 6.04.2016 r. posadziły w nadleśnictwie Smardzewice blisko 3,5 tys. drzew. Wszyscy pilnie pracowali i jak się okazało nie było to łatwe zadanie. Nad sprawnym przebiegiem czuwali leśnicy, pod okiem Mariana Mencwela. Zwieńczeniem całego wydarzenia  było podsumowanie akcji w wykonaniu Zastępcy Dyrektora Generalnego PGE Dystrybucja S.A, przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz. oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Smardzewice. Wspólne ognisko wspaniale zakończyło całe przedsięwzięcie, wszyscy którzy brali udział mogą być dumni z dobrze wykonanego zadania.

Sadząc „lasy pełne energii”, uczestnicy akcji aktywnie włączają się w obchody Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 dzień kwietnia.

   

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl