Powiatowe Targi Edukacyjne w "Mechaniku"

foto

Targi Edukacyjne, organizowane rokrocznie w Tomaszowie Mazowieckim, są ważnym wydarzeniem dla powiatu tomaszowskiego, o czym świadczy powiększająca się z roku na rok liczba szkół prezentujących swoje stoiska. Tradycyjnie, imprezie zorganizowanej tym razem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, towarzyszyły liczne występy i prezentacje, stwarzające dodatkowe możliwości przekazywania informacji i promocji wystawiających się placówek edukacyjnych.

Gimnazjaliści ze szkół powiatu tomaszowskiego mieli możliwość zapoznania się z ofertą wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu. Na Targach obecne były również inne instytucje związane zarówno z kształceniem, jak i pomocą w wyborze zawodu, takie jak: Młodzieżowy Dom Kultury, Powiatowy Urząd Pracy, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy czy Poradnia Psychologiczno-Zawodowa,

Wybór naszej szkoły na organizatora tegorocznych Targów Edukacyjnych nie był przypadkowy, "Mechanik" od lat znajduje się w czołówce tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych, zarówno dzięki szerokiej ofercie edukacyjnej skierowanej do gimnazjalistów, jak i wysokiemu poziomowi nauczania. Dzisiejsze Targi Edukacyjne były przedsięwzięciem, które stworzyło zarówno gimnazjalistom, jak i ich rodzicom niepowtarzalną okazję do gruntownego zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych, a także porównania ofert i wybrania tej najlepszej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Wszystkie te elementy pozwalają młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat dalszego kształcenia.

Dodatkową atrakcją były występy i pokazy przygotowane dla gimnazjalistów przez ich starszych kolegów. Szczególne zainteresowanie wzbudził pokaz wyszkolenia uczniów klasy drugiej wojskowej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności z walki wręcz i ochrony ViP-a.

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu przedsięwzięciom, naszym młodszym kolegom łatwiej będzie dokonać wyboru przyszłej szkoły, i że tą wybraną będzie właśnie "Mechanik" - szkoła dla lubiących wyzwania, sprawnych i twardych jak żołnierze.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl