Sprawozdanie z konkursu SEP

foto

26 kwietnia, podczas XIII Wojewódzkich Dni Młodego Elektryka, które odbyły się na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, w konkursie praktyczno-teoretycznym, reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie:

Wojciech Tarnawski   kl. III E

Dawid Cukier             kl. IV E

Błażej Kowalczyk      kl. IV  E

zajęła 3 miejsce.

Impreza odbywa się cyklicznie od 2003 roku i skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym z regionu łódzkiego. Studenckie Koło SEP zaprosiło „młodych elektryków” z Łodzi, Zgierza, Bełchatowa, Tomaszowa Maz., Łowicza, Zduńskiej Woli, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Pabianic.
W trakcie konferencji uczestnicy zostali zapoznani z aktualną działalnością, zarówno Studenckiego Koła, jak również całego Oddziału Łódzkiego. Mieli również okazję zdobycia wiedzy na temat Politechniki Łódzkiej, a w szczególności Wydziału Elektrycznego i jego oferty dydaktycznej. Uczniowie zwiedzili laboratoria wydziału EEIA, wzięli udziału w szkoleniu oraz sprawdzili swoją wiedzę w konkursie teoretyczno-praktycznym przygotowanym przez organizatorów.

W konferencji wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły:

Skoczylas Bartłomiej       kl. III E
Wojciech Tarnawski         kl. III E
Jędrychowicz Dominik    kl. IIIMt
Kobierski Sebastian         kl. IIIMt
Krzos Przemysław           kl. IIIMt
Stachecki Hubert              kl. IIIMt
Dawid Cukier                   kl. IV E
Błażej Kowalczyk            kl. IV E
Perka Konrad                   kl. IV E

W ramach tegorocznej edycji nasi uczniowie zwiedzili laboratoria:

  • techniki oświetleniowej
  • robotów mobilnych,
  • źródeł odnawialnych i magazynowania energii,

w każdym z nich uczniowie uczestniczyli w prezentacji przedstawiającej aktualne prace badawcze oraz możliwości pomiarowe laboratoriów. Tematem przedstawionego nam wykładu była technika termowizyjna oraz wykorzystanie kamer termowizyjnych w pomiarach.

Grupą opiekował się Ryszard Skura i Ryszard Chruścielewski

 

phoca thumb l 06

 

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl