Zakończenie roku szkolnego maturzystów

foto

29 kwietnia pożegnaliśmy uroczyście tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki - Nasz kochany Mechanik

Dyrektor szkoły pan Dariusz Kwiatkowski po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości Rodziców i przemówieniu w obecności dyrekcji, wychowawców oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Bogusławie Jurkievich, wręczył nagrody i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i konkursach, sporcie oraz innej działalności na rzecz szkoły . Ponadto zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe dla najlepszych uczniów. Również Rodzice, którzy najbardziej byli zaangażowani w pracę na rzecz szkoły, zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które otrzymali z rąk dyrektora szkoły i opiekunów klas.
Życzenia i podziękowania dla maturzystów, nauczycieli i rodziców w imieniu władz powiatu i swoim złożyła obecna na uroczystości Pani Katarzyna Banaszczak - Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty i Sportu. Ostatnie słowa podziękowań maturzystów i wzruszająca piosenka w wykonaniu Sylwii Jakóbik "Do widzenia przyjaciele" - łzy same cisnęły się do oczu ........
Były pożegnalne życzenia oraz prezenty od uczniów klas trzecich oraz słodkie upominki od pionu hotelarskiego. Krótki program artystyczny zaprezentowała klasa 3 Mt, wspomagana przez Adę, Angelikę i Miłosza. Wręczono także specjalne Wiktory Mechanika, tym Maturzystom, którzy dzięki osobowości i sposobowi bycia na bardzo długi czas pozostaną w naszej pamięci. Kulminacyjnym punktem tej części programu była prezentacja zdjęciowa, ukazująca naszych tegorocznych absolwentów w różnych sytuacjach podczas 4 lat nauki w Mechaniku.
Dziękuję klasie 3 Mt za przygotowanie i prowadzenie uroczystości, Wioli & Wioli oraz chłopakom z sekcji radiowęzła za obsługę.
Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień oraz wzruszeń. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. Wspólnym spontanicznym odśpiewaniem " Ale to już było ..... " i podrzuceniem biretów w górę, zakończyliśmy wspólną wspaniałą 4-letnią przygodę.


Teraz matura - trzymamy za Was kciuki !!!

Tekst  J.Matyszewski

Zdjęcia: W.Rytych

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl