Witaj majowa jutrzenko ...

foto

Obchody 3-go Maja w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęła tradycyjnie już msza święta w kościele pw. św. Antoniego z Padwy. Następnie uroczysty pochód przeszedł na pl. Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyły się miejskie obchody święta uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu, delegacje instytucji i urzędów, przedstawiciele służb mundurowych oraz tomaszowska młodzież., wśród której nie zabrakło jak co roku, licznej reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, na czele z pocztem sztandarowym szkoły. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odegrania hymnu narodowego głos zabrał prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, który podkreślił, jak ważna jest to rocznica dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu oraz całej Polski. Tradycyjnie w uroczystości udział wzięła kompania honorowa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, nie zabrakło również salwy honorowej. Na zakończenie delegacje złożone z przedstawicieli instytucji, kombatantów i służb mundurowych złożyły kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie klasy 2E

oraz nauczyciele Lidia Stępkowska i mjr rez. Sławomir Miszczuk

Tekst: mjr rez. Sławomir Miszczuk

Zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk oraz Lidia Stępkowska

   

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl