Targi Logistyczne Służb Mundurowych

foto

 

10 maja 2016 roku 1 klasa Technikum Mechatronicznego o profilu wojskowym uczestniczyła w IV Targach Logistyki Służb Mundurowych w Łodzi.

Największym zainteresowaniem uczniów cieszył się symulator lotów, który pozwalał uczniom znaleźć się przez chwilę wewnątrz helikoptera wojskowego, pilotować maszynę oraz podziwiać krajobrazy z okna helikoptera. Pilotowanie helikoptera jednak okazało się dość trudne dla przyszłych adeptów lotnictwa, choć niektórzy radzili sobie całkiem dobrze. Uczniowie Robert Cichosz i  Andrzej Turowski mieli okazję udzielić wywiadu łódzkiemu oddziałowi Telewizji Polskiej TVP3.

Dużą uwagę kadetów z pierwszej klasy zwróciło stoisko Wojskowej Komendy Uzupełnień, gdzie mogli zasięgnąć informacji o zasadach naboru do NSR. Prezentowany sprzęt policyjny najbardziej spodobał się uczennicom klasy, które bardzo chętnie prezentowały na motocyklu oraz w radiowozie. Organizatorem wycieczki był wychowawca klasy Arkadiusz Świątek wraz z opiekunami panią Joanną Kryszewską i panem Robertem Kołczyńskim.

Podczas targów uczniowie Angelika Śmiechowicz i Andrzej Turowski udzielili wywiadu łódzkiemu oddziałowi Telewizji Polskiej TVP3, oglądajcie ich w wiadomościach od 13 minuty i 20 sekundy: http://lodz.tvp.pl/25279667/10052016-1830 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl