Uroczystości upamiętniające zakończenie II wojny św. w Europie.

foto

 

9 maja 2016 roku o godzinie 17.00 na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Smutnej odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna z okazji 71 rocznicy zakończenia wojny w Europie, w której wzięły udział władze miasta i powiatu, kombatanci i licznie zgromadzeni mieszkańcy Tomaszowa. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2Iw, która również wystawiła poczet sztandarowy.

 

W czasie uroczystości okolicznościowe przemówienie wygłosił płk Józef Suchodolski, uczestnik walk na Wschodzie oraz odczytano Apel Pamięci, poświęcony poległym żołnierzom na frontach II wojny św., jak i ofiarom tej okrutnej wojny. Uroczystości takie mają na celu bowiem nie tylko oddanie hołdu tym, którzy za Ojczyznę oddali życie, ale także po to, aby młode pokolenie pamiętało o tych wydarzeniach, mimo iż upływają już dziesiątki lat. Tamtemu pokoleniu ta pamięć po prostu się  należy.

Tekst: Joanna Kryszewska

Zdjęcia: Adrian Bystroński

  

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl