Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim dla uczniów klas pierwszych

foto

 

15 czerwca na terenie naszej szkoły członkowie szkolnego koła PCK zorganizowali zawody pierwszej pomocy dla młodszych kolegów. Celem mistrzostw było utrwalenie i podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
W mistrzostwach klas pierwszych udział wzięło 6 drużyn, które na pozorowanych wypadkach udzielały pierwszej pomocy poszkodowanym. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w takich sytuacjach jak wypadek komunikacyjny, upadek z wysokości, zasłabnięcie, złamanie, zranienie oraz sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną rozwiązując test. W większości zawodnicy radzili sobie bardzo dobrze, pokazując, że potrafią skutecznie udzielić pierwszej pomocy. 
Puchar Dyrektora ZSP Nr 1 przypadł drużynie klasy 1Mtw w składzie: Dawid Trukan, Szymon Jakubczak, Szymon Dworak, Błażej Sobczyk, Patryk Mrozowski 
II miejsce zajęła klasa 1H w składzie: Jagoda Jabrzyk, Oliwia Otręba, Paulina Sowińska, Patrycja Banaszczyk, Natalia Hajdamiak 
III miejsce zajęła klasa 1E w składzie: Witek Kowalczyk, Przemek Kowalczyk, Szymon Łękawski, Bartłomiej Owsianka, Konrad Ogórek 
Organizatorzy: Paulina Sygitowicz 2H, Ola Więcek 2H, Ada Kowalczyk 2H, Klaudia Sobczyk 2H, Marcelina Migała 2H, Eliza Musiał 2H, Patrycja Pązik 2H, Patrycja Pysklak 2Tiw, Kuba Rudzki 2Tiw, Oskar Mokwiński 2Tiw, Damian Mizerski 2Mt, Wiola Rytych 3Hb, Wiola Bruderek 3Hb, Paweł Płóciennik kl. 2Mt
.

opiekun szkolnego koła PCK 
Beata Goździk

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw !!!

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl