Kadeci z „Mechanika” na święcie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego

24 czerwca w samo południe na placu Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Maz. miały miejsce uroczystości święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Józefa Poniatowskiego, jednostki z którą nasza szkoła podpisała współpracę. W święcie udział wziął minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa łódzkiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Do grona gości zaproszeni zostali również: p. dyrektor Dariusz Kwiatkowski, p. wicedyrektor Jolanta Nikodemska i p. wicedyrektor Arkadiusz Broniarek, a do udziału w uroczystości kadeci klas 2 Iw i 1Mtw z ZSP 1 pod opieką p. mjr rez. Sławomira Miszczuka nauczyciela szkolenia wojskowego oraz wychowawców p. Joanny Kryszewskiej i Arkadiusza Świątka.

Nasi uczniowie mieli zaszczyt zaprezentować się przed zaproszonymi gośćmi w czasie defilady wraz z innymi pododdziałami oraz pokazać swoje umiejętności w pokazie musztry paradnej. Najważniejszym jednak momentem  było bezpośrednie spotkanie z szefem MON, kiedy to po przemówieniu skierowanym do młodych ludzi, wręczył osobiście czwórce szczególnie wyróżniających się uczniów, listy gratulacyjne. Byli to: Mateusz Badura i Weronika Lusek z klasy 1 Mtw i Marcin Świdziński i Jakub Rudzki z klasy 2 Iw.

Uczniowie obu klas udali się następnie do jednostki wojskowej, gdzie odbywał się Dzień Otwartych Koszar, w ramach których można było podziwiać sprzęt wojskowy, a także obserwować skoki ze spadochronem. Następnie uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce obu klas mundurowych odebrali świadectwa wręczane przez dowódcę 25 BKPow gen. brygady dr Stanisława Kaczyńskiego oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty Grzegorza Wierzchowskiego. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe średnie i świadectwa z wyróżnieniem to:

Mateusz Badura, Weronika Lusek i Dawid Trukan z klasy 1 Mtw.
Marcin Świdziński, Patrycja Pysklak, Marlena Wujek z klasy 2 Iw.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl