Spotkanie z pilotem.

W dniu 19 października br. uczniowie klasy czwartej "wojskowej" Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, mieli okazję spotkać się z pilotem wojskowym majorem Sławomirem Serzysko.

Sławomir Serzysko jest byłym żołnierzem 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pilotem śmigłowca pierwszej klasy, posiadaczem statuetki Ikara, przyznawanej przez dowódcę Sił Powietrznych za szczególne zasługi w dziedzinie szkolenia lotniczego. Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z wieloma informacjami dotyczącymi specyfiki zawodu pilota, wymaganiami jakim muszą sprostać kandydaci na pilotów, trudach i wyzwaniach jakie niesie ze sobą służba wojskowa, ale również pięknie i romantyzmie tego zawodu.

Druga część spotkania upłynęła na rozmowie o przeżyciach i wspomnieniach majora Serzysko z okresu służby w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie. Ten temat bardzo zainteresował naszych kadetów. Nie obyło się bez wielu pytań, niestety ze względu na ograniczone możliwości czasowe nie na wszystkie udało się odpowiedzieć. Dlatego wspólnie z panem majorem stwierdziliśmy zgodnie, że spotkamy się niebawem jeszcze raz.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

spotkanie z pilotem 1  spotkanie z pilotem 2