Technik informatyk 2017

Informatyka jest Twoją pasją?
Interesujesz się sprzętem komputerowym lub zastosowaniem komputerów w różnych dziedzinach życia? Zajmujesz się grafiką komputerową? Chcesz poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie?

Ten profil jest dla Ciebie!

Czym zajmuje się technik informatyk?

Technik informatyk to osoba, która sprawnie posługuje się systemami operacyjnymi, obsługuje oprogramowanie użytkowe, potrafi dokonać doboru konfiguracji sprzętu i oprogramowania, obsługuje urządzenia peryferyjne, posiada umiejętność pracy w sieciach komputerowych oraz projektowania baz danych i ich oprogramowania, tworzy strony i programy internetowe. Technik informatyk zajmuje się instalacją i obsługą programów komputerowych, może współpracować z zespołem informatyków, projektować, programować, wdrażać i obsługiwać zaawansowane systemy komputerowe.

Nauka w technikum informatycznym w ZSP nr 1 odbywa się w pracowniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny. Szkoła umożliwia udział w zajęciach z przedmiotów informatycznych na uczelniach wyższych, udział w wielu konkursach przedmiotowych, możliwość wykonywania samodzielnych zaawansowanych projektów, wycieczki zawodowe do nowoczesnych zakładów pracy, dla najlepszych wyjazd na wymianę uczniowską do szkoły w Holandii, udział w kursach i projektach zakończonych certyfikatem.

Program nauki obejmuje:
  • przedmioty ogólnokształcące,
  • przedmioty zawodowe:
systemy operacyjne (rodzina Windows, Linux, Mac Os),
systemy serwerowe,
konfiguracja urządzeń sieciowych,
podstawy sieci komputerowych,
urządzenia techniki komputerowej,
bazy danych,
aplikacje internetowe,
multimedia i grafika komputerowa,
język angielski zawodowy,
prowadzenie działalności gospodarczej.

• przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym:
matematyka,
język angielski.

W trakcie nauki będziesz miał możliwość potwierdzić zdobytą wiedzę i umiejętności zdając egzaminy w trzech kwalifikacji:

• E.12 - Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych
  • E.13 - Projektowanie i administracja lokalnych sieci komputerowych
  • E.14 - Tworzenie i administracja stron internetowych i baz danych

Nauka w technikum trwa cztery lata i kończy się egzaminem maturalnym, co umożliwia kontynuowanie nauki na studiach wyższych.

Absolwent technikum informatycznego otrzymuje:

• świadectwo ukończenia szkoły,
  • świadectwo dojrzałości – po zdaniu egzaminu maturalnego
  • świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe uprawniające do posługiwania się tytułem "Technik informatyk" – po zdaniu egzaminów z trzech kwalifikacji.

Predyspozycje zawodowe:
Najlepszym kandydatem na technika informatyka jest osoba posiadająca następujące cechy:

• zainteresowanie techniką komputerową,
  • zdolności do nauk ścisłych, logiczne myślenie,
  • dokładność i systematyczność
  • chęć ciągłego rozwoju i samokształcenia
  • umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji
  • twórcze działanie,
  • komunikatywność, cierpliwość,
  • pozytywne nastawienie do współpracowników, klientów,
  • pomocna będzie dobra znajomość języka angielskiego.

021

Praktyki zawodowe odbywają się w tomaszowskich urzędach, firmach zajmujących się montażem i serwisowaniem sprzętu komputerowego, firmach tworzących aplikacje internetowe.

Absolwent ZSP nr 1
może znaleźć zatrudnienie wszędzie tam, gdzie pracuje się z wykorzystaniem komputerów i pracować jako:
  • instalator i administrator systemów operacyjnych,
  • administrator sieci komputerowych,
  • administratora baz danych,
  • projektant i programista baz danych,
  • instalatora i konserwator sprzętu komputerowego,
  • grafik komputerowy,
  • programista aplikacji internetowych.

Kwalifikacje i umiejętności zdobyte w tej szkole umożliwiają także założenie własnej firmy zajmującej się np. tworzeniem witryn internetowych, montażem, sprzedażą i serwisowaniem sprzętu komputerowego.

Technik informatyk to zawód z przyszłością!

folder4

Z życia informatyka