Erasmus + 2016

KURSY JĘZYKOWE W UK ZAREZERWOWANE,
We are working hard !!!

Cały czas uczestnicy naszego projektu – 9 nauczycieli przedmiotów ogólnych i zawodowych realizują zajęcia z języka angielskiego, na kursie tematycznym. Doskonalimy najważnejsze umiejętności mówienia i pisania, które pomogą nam podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. Poznajemy także słownictwo i zwroty używane w codziennych sytuacjach. Prowadząca zajęcia Pani Marzena Schlichtinger podczas zajęć przekazuje nam także niezbędną więdzę na temat aktualnej sytuacji w UK, oraz brytyjskich zwyczajach i ciekawostkach kulturowych .
Ponadto na gwiazdkę,kolejni uczestnicy projektu - Nasi nauczyciele języka angielskiego otrzymali podręczniki metodyczne z CD do prowadzenia nowych i bardziej kreatywnych zajęć w szkole.
Podjęliśmy pierwsze zadania i prace z uczniami, o efektach w kolejnym sprawozdaniu.
I NAJWAŻNIEJSZE !!!!
Mamy już także potwierdzenia naszych kursów ze szkoły językowej Bell w Cambridge. Zaczynamy je już w lipcu !!! Nie możemy się doczekać.

Realizacja Programu ERASMUS+ we wrześniu

Wrzesień był wytężonym miesiącem dla nauczycieli naszej szkoły, którzy są uczestnikami realizowanego w ramach Programu ERASMUS+, projektu „Europejska jakość Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim - wzmacniamy kompetencje językowe i zawodowe nauczycieli ”

Zgodnie z harmonogramem projektu odbyliśmy trzy spotkania robocze, podczas których pracowaliśmy nad najważniejszymi aspektami i zadaniami projektu na najbliższy rok szkolny. Ustaliliśmy priorytetowe zakładane efekty i rezultaty projektu, oraz związane tym najbliższe zadania dla uczestników.
Opracowaliśmy treści i tematykę kursu językowego przygotowującego nas do wyjazdu zagranicznego. Z budżetu projektu, całkowicie finansowanego ze środków Unii Europejskiej, zakupiliśmy podręczniki i ćwiczenia do nauki języka angielskiego. Bardzo się cieszymy bo już od października rozpoczniemy, tematyczny 30 godzinny kurs przygotowawczy, który będzie trwał do lutego 2017 r.
Kilkoro z nas rozpoczęło bardzo ciekawe kursy na portalu eTwinning.
Spotkaliśmy się także z dyrektorem szkoły językowej, Panem Tomaszem Woźniakiem, który przedstawił i omówił rodzaje kursów językowych, ich szczegóły, zalety miejsc zakwaterowania oraz wiele ważnych aspektów pobytu i nauki podczas mobilności. Przekazał uczestnikom materiały z 5 najlepszych ośrodków szkół językowych z terenu UK.
Przed nami już niedługo wybór z bogatej oferty szkoleniowej kursów w UK, przystąpimy do deklaracji i rezerwacji określonych kursów.
Jesienią odbędziemy także zajęcia, podczas których zapoznamy się z kulturą i tradycjami Wielkiej Brytanii, a także zajęcia związane z przygotowaniem psychologicznym, z obawami i stresem, związanymi z pobytem za granicą. Na pewno otrzymamy cenne wskazówki, jak wzmocnić pewność siebie w okresie pobytu w UK.
Nasi nauczyciele – uczestnicy projektu – byli uczestnikami międzynarodowej konferencji podsumowującej projekt pt. BILINGUAL EDUCATION – A STEP AHEAD, współfinansowanej przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus Plus, która odbyła się 27 września 2016 w budynku Wydziału Filologicznego UŁ w Łodzi.

Już niedługo więcej o dalszych naszych działaniach.

Koordynator projektu
Jacek Matyszewski

2016.07.04 - Protokół Komisji Rekrutacyjnej

Załącznik nr 1 do Protokołu Komisji Rekrutacyjnej

W terminie od 15.06.2016 do 28.06.2016 r. odbędzie się rekrutacja

do projektu Erasmus +, Akcja KA1 - Mobilność Kadry Szkolnej „Europejska jakość Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim - wzmacniamy kompetencje językowe i zawodowe nauczycieli” realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. T. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, wg opublikowanego regulaminu rekrutacji i udziału w projekcie.

Nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie proszeni są o składanie niezbędnych kompletów dokumentów (do pobrania poniżej) w sekretariacie szkoły

do dnia 28 czerwca 2016 do godz. 15.00.

Informacje o regulaminie rekrutacji i niezbędne druki oraz formularze do udziału w projekcie zostały przesłane na adresy poczty elektronicznej nauczycieli, regulamin również jest dostępny w pokojach nauczycielskich do czasu zakończenia naboru.

Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatora projektu Jacka Matyszewskiego.

Pliki do pobrania:

Regulamin rekrutacji do projektu 2016 (doc)

Rezygnacja z projektu 2016 (doc)

logo zpodpisemUE 0609

25brygada