"Dziady" wciąż aktualne

14 grudnia 2017roku klasy drugie z naszej szkoły miały okazję oglądać spektakl na motywach "Dziadów" A.Mickiiewicza, wystawiany przez Teatr Ludowy z Krakowa. Przedstawienie miało miejsce w auli św. Jana Pawła II w kościele św. Antoniego w Tomaszowie Maz. Było to dość oszczędne w środkach, ale bogate w treści przedstawienie ukazujące wciąż aktualne problemy naszego narodu, wpływ  trudnej historii na kształtowanie się jego chartakteru oraz mentalność. Za pomocą gestu i słowa, a także światła, muzyki i sugestywnego dźwięku aktorzy przeniesli nas w czasy XiX wieku. Ukazali martyrologię narodu, postawę prometejską Konrada-Mickiewicza, nadzieję mesjanizmu i podziały w narodzie na zdrajców i patriotów. Spektakl wskazywał na ciągła aktualnosć dzieła, mającego niemal 200 lat.
Organizatorki imprezy: A. Bogdanska i A. Firkowska.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl