Kadeci na MSPO Kielce 2018.

W dniu 4 września kadeci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, wzięli udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

W trakcie trwania targów, tradycyjnie jak co roku, odbyła się inauguracja roku szkolnego klas mundurowych z udziałem Ministra Obrony Narodowej. W spotkaniu uczestniczyły reprezentacje najlepszych szkół w Polsce, prowadzących certyfikowane piony klas mundurowych. Naszą szkołę reprezentowali kadeci klasy III z wychowawcą Robertem Kołczyńskim. Minister Mariusz Błaszczak podkreślił w swoim wystąpieniu niezwykłą istotę i potrzebę funkcjonowania klas mundurowych w szkolnictwie ponadgimnazjalnym, oraz ważną rolę jaką odgrywają w działalności proobronnej państwa.