Wizyta w 7 Batalionie Kawalerii Powietrznej

4 listopada b.r. klasa pierwsza "wojskowa" Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim po raz pierwszy gościła w 7 Batalionie Kawalerii Powietrznej.

Razem z opiekunem klas wojskowych, majorem rezerwy Sławomirem Miszczukiem, uczniowie odwiedzili batalionową Salę Tradycji, gdzie zostali zapoznani z bogatą historią i tradycjami 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej, który kontynuuje tradycje 7 Pułku Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego. Dowiedzieliśmy się wiele na temat barw jednostki, jej odznaki pamiątkowej i oznaki rozpoznawczej, sztandaru oraz dowódców. Na zakończenie wizyty uczniowie oddali hołd żołnierzom pułku poległym w trakcie wykonywania obowiązków służbowych oraz katastrofie smoleńskiej, zapalając znicze pod tablicami upamiętniającymi te tragiczne wydarzenia, a następnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przed koszarami batalionu.

Ta wizyta była dla nas wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Uczniowie klasy zdobyli wiele nowych doświadczeń i informacji na temat współczesnej kawalerii oraz jej dokonań.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk