Kawalerzyści i uczniowie podczas Narodowego Święta Niepodległości

Uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, jak co roku obchodzili Święto Niepodległości razem z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Narodowe Święto Niepodległości tym razem obchodzone było w centralnej części miasta, tj. na Placu Tadeusza Kościuszki. Pomimo niesprzyjającej pogody, razem z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, uczniowie klasy wojskowej stanęli na uroczystej zbiórce z tej okazji. Po odczytaniu rozkazów okolicznościowych, w tym decyzji o mianowaniach na wyższe stopnie wojskowe żołnierzy i ich wyróżnieniach za wzorową służbę, odczytany został Apel Pamięci. Po złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, pododdziały razem z kolumną naszych uczniów, przegrupowały się do defilady. Po jej zakończeniu  przybyłe na uroczystości delegacje udały się razem z kompanią honorową 25 brygady pod Pomnik Legionów, gdzie również złożono wiązanki kwiatów.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk