"Mechanik" po żołniersku

Jak co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim równo z wiosną otwiera swoje drzwi przed tomaszowskimi gimnazjalistami. Nasza szkoła otwarta jest również dla tych wszystkich, którzy chcą się zapoznać z bogatą ofertą kształcenia i bazą dydaktyczną szkoły. Podczas tegorocznych Dni Otwartych przygotowaliśmy dla naszych gości szereg atrakcji. Nasi uczniowie oprowadzają gości po szkole, zapoznając z jej specyfiką, opowiadają o tym,  jakie mamy kółka zainteresowań, jak można w szkole spędzać czas pozalekcyjny, o istniejących w szkole drużynach sportowych, organizacjach działających na jej terenie itp. W salach lekcyjnych odbywają się pokazy i prezentacje związane z kierunkami kształcenia, które nasza szkoła oferuje wszystkim zainteresowanym nauką w "Mechaniku". Dużym zainteresowaniem cieszyła się, jak co roku, klasa wojskowo-historyczna. Kandydaci, myślący o nauce w klasie wojskowej mogli uzyskać informacje o wymogach i warunkach, którym sprostać musi każdy uczeń klasy wojskowej z tzw. "pierwszej ręki". Na pytania odpowiadali zarówno kadeci klas wojskowych, jak i prowadzący zajęcia szkolenia wojskowego nauczyciel. Tradycyjnie podczas Dni Otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, kadeci klasy drugiej informatycznej, zaprezentowali pokaz walki wręcz z wykorzystaniem atrap broni. Ich umiejętności były najlepszą formą  i sposobem dla zachęcenia tych wszystkich, którzy wiążą swą dalszą drogą życiową ze służbami mundurowymi.

Tekst i materiał video: mjr rez. Sławomir Miszczuk