"Mechanik" bliżej wojska.

27.04.2016 r. Centrum Szkolenia Łączności  i Informatyki w Zegrzu podpisało porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

Istotą podpisanego porozumienia jest ujednolicenie i właściwa realizacja procesu kształcenia uczniów naszych klas mundurowych. Dzięki niej nasi "mundurowi" będą mogli w sposób usystematyzowany i właściwy zgłębiać umiejętności z zakresu szkolenia wojskowego, zawarte w specjalnie opracowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla klas mundurowych wg. „Skróconego programu szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” - „Minimum programowym”. Efektem tej współpracy będzie możliwość skrócenia służby przygotowawczej dla absolwentów klas mundurowych, którzy będą zainteresowani zawodową służbą wojskową, a im samym pozwoli spełnić marzenia o Służbie Ojczyźnie.

Porozumienie podpisali Komendant CSŁiI w Zegrzu - płk dr Ireneusz Fura oraz Dyrektor ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim - mgr Dariusz Kwiatkowski.

Tekst: mjr rez. Sławomir Miszczuk

Zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran CSŁiI