Wyniki Konkursu Matematycznego Pangea

Miło nam poinformować, ze uczeń naszej szkoły z klasy 3Ti

HUBERT KWAPISIEWICZ

uczestniczył w finale Konkursu Matematycznego Pangea  o zasięgu ogólnokrajowym.

Organizatorami Konkursu Matematycznego są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula w Warszawie. Założeniem Konkursu jest  propagowanie matematyki wśród młodzieży, a celem zwiększenie motywacji i zainteresowania uczniów nauką,  ocena poziomu wiedzy oraz rozwijanie zdolności uczniów do nauki i zapewnienie im integracji.

Konkurs Matematyczny Pangea przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech.

W tym roku :

1. ETAP  odbył się w szkole w dniu 3 MARCA 2016

2. ETAP FINAŁOWY odbył się 29 KWIETNIA 2016

Miejsce: Uczelnia Vistula (ul. Stokłosy 3, 02-787  Warszawa)

Na 150  zakwalifikowanych osób do finału przystąpiło 108 uczestników i Hubert zajął 48 miejsce w kraju. Otrzymał certyfikat uczestnictwa w finale tego Międzynarodowego Konkursu.

Jesteśmy dumni, że nasz uczeń został zaproszony do finału i reprezentował naszą szkołę. Gratulujemy Hubertowi osiągnięcia dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Uważamy, że na rok przed maturą już może być spokojny, że posiada wiedzę i umiejętności matematyczne wysokiej klasy.

Komisja matematyczna ZSP nr1