Wyniki etapu szkolnego VII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie

Głównym organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi wraz z przedstawicielami Hotelu Double Tree by Hilton.

W szkolnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, który odbył się 29.11.2018 r., udział wzięło 34 hotelarzy.
Głównym celem etapu szkolnego było wyłonienie trzech najlepszych uczniów do etapu regionalnego.
Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej. Uczestnicy mieli do rozwiązania 30 zadań testowych zamkniętych z jedną poprawną odpowiedzią.
Najwyższą liczbę punktów uzyskali uczniowie z klasy III:

•    Natalia Dziubałtowska
•    Patrycja Racz
•    Jakub Lewandowski

i to oni będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady, który odbędzie się 11 marca 2019 r. na terenie Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzir.

Na uczniów będzie czekał do rozwiązania test liczący 50 pytań zamkniętych głównie z zakresu obsługi konsumenta oraz funkcjonowania i działalności w hotelu recepcji, pracy służb parterowych i usług dodatkowych. Pięciu najlepszych uczniów będzie musiało wykonać zadanie praktyczne z zakresu obsługi konsumenta w języku obcym.

Czeka ich więc dużo pracy pod okiem prof. Angeliki Nowak, której za pomoc bardzo dziękuję.

Życzymy powodzenia Zespół Nauczycieli Zawodowych Przedmiotów Hotelarskich.

Beata Chwalińska

002  006