Jeżeli jesteś zainteresowany nauką w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Maz. a nie jesteś mieszkańcem powiatu tomaszowskiego możesz wypełnić wniosek klikając na link: https://tomaszow-maz.e-omikron.pl

Informacje o rekrutacji 2019     Kierunki kształcenia w ZSP nr 1     Oferta szkoły     Folder 2019     Terminarz rekrutacji

Finał Projektu - "Młodzieżowy Parlament Europejski"

29 marca odbył się w Instytucie Europejskim przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, finał Projektu – czyli Sesja plenarna Młodzieżowego Parlamentu,  z udziałem europosła Jacka Saryusz- Wolskiego i Janusza Mosa, dyrektora Łódzkiego Centrum Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

Nasi reprezentanci: Weronika Cieplucha, Wiktoria Pawlik, z klasy 2Ti, Kamil Krzeszewski z klasy 2 IT, a także Adam Gliściński i Piotr Tomanek z 4 MEt, również brali w nim udział.
Temat tegorocznej, specjalnej edycji to „Wolność słowa w Internecie”.

Główne punkty programu obrad to: dwuminutowe wystąpienia młodych „europosłów” na  temat projektu i przegłosowywanie projektu rezolucji, która zdobyła największe poparcie wśród wszystkich przygotowanych dokumentów w czasie prac grupowych, które miały miejsce w ostatnich tygodniach. Przypominam, ze wcześniej wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na frakcje polityczne, na wzór tych istniejących w prawdziwym PE. Zaprezentowane zostały także kilkuminutowe filmy pod hasłem „15 lat Polski w Unii Europejskiej” stworzone przez poszczególne zespoły parlamentarne.

Kulminacją uroczystości było wręczenie nagród zwycięzcom przedsięwzięcia, gdyż projekt był jednocześnie konkursem. Nagrodą był wyjazd do Brukseli dla ośmiu uczniów z opiekunami, ufundowany przez europosła Jacka Saryusz-Wolskiego. Uczniowie ZSP1 nie zdołali dostać się do zwycięskiej ósemki, ale udział w projekcie uznali za bardzo ciekawe doświadczenie. To pierwsza reprezentacja „Mechanika”, która miała okazję zapoznać się z taką inicjatywą  i można mieć nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości. Podkreślić należy, że była to jedna z dwóch, reprezentacji szkoły technicznej.

Całe przedsięwzięcie stało na bardzo wysokim poziomie, zarówno od strony organizacyjnej jak i poziomu przygotowania, który prezentowali sami uczestnicy. Z podziwem można było obserwować ich wiedzę merytoryczną, olbrzymie zaangażowanie w pracy zespołowej, a także umiejętności krasomówcze, które pokazali w czasie swoich wystąpień. Lekcja godna polecenia naszym elitom politycznym.

Opiekun grupy Joanna Kryszewska

Zdjęcia: Filip Kszczot