Praktyczne szkolenie kadetów.

W ramach szkolenia praktycznego kadetów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, wchodzących w skład Oddziału Przygotowania Wojskowego MON, w dniu 17 listopada br. odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy na polu walki.

Restytucja, opatrywanie ran, tamowanie krwotoków i złamań, zabezpieczenie miejsca wypadku i transport rannego z wykorzystaniem sprzętu wojskowego pochłonęły kadetów bez końca. Ta pouczająca lekcja stała się bezcenną okazją do nabycia przez uczniów klasy wojskowej umiejętności, które oby nigdy nie musiały być zastosowane w praktyce.

Kadeci pod czujnym okiem instruktorów 7 batalionu Kawalerii Powietrznej, zapoznani zostali nie tylko z zasadami i formami udzielania pierwszej pomocy na polu walki, ale również różnicami występującymi pomiędzy udzielaniem pierwszej pomocy w czasie pokoju i na polu walki.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

001  002