Praktyczne szkolenie kadetów.

foto

W ramach szkolenia praktycznego kadetów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, wchodzących w skład Oddziału Przygotowania Wojskowego MON, w dniu 17 listopada br. odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy na polu walki.

Restytucja, opatrywanie ran, tamowanie krwotoków i złamań, zabezpieczenie miejsca wypadku i transport rannego z wykorzystaniem sprzętu wojskowego pochłonęły kadetów bez końca. Ta pouczająca lekcja stała się bezcenną okazją do nabycia przez uczniów klasy wojskowej umiejętności, które oby nigdy nie musiały być zastosowane w praktyce.              

Kadeci pod czujnym okiem instruktorów 7 batalionu Kawalerii Powietrznej, zapoznani zostali nie tylko z zasadami i formami udzielania pierwszej pomocy na polu walki, ale również różnicami występującymi pomiędzy udzielaniem pierwszej pomocy w czasie pokoju i na polu walki.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

001  002

003  006

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl