Oni wiedzą jak inwestować na giełdzie

W ubiegłym tygodniu odbył się w Warszawie ogólnopolski finał jubileuszowej - 20 edycji - Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spotkało się najlepszych 26 zespołów z całej Polski wyłonionych w dwóch etapach rywalizacji oraz w dogrywce. W I etapie wzięło udział  ponad 6 tysięcy zespołów, a w II etapie 1749 drużyn oraz  rekordowa liczba ponad 18 tysięcy uczniów - głównie szkół ponadpodstawowych.  Wśród najlepszych zespołów w Polsce znalazła się drużyna naszej szkoły - SMOKI - w składzie Marcel Markiewicz i Igor Sikora (uczniowie klasy 3 Icp). W finałowej rozgrywce zajęli oni XIV pozycję,  zdobywając nagrodę pieniężną dla Zespołu w wysokości 1 400 zł. Opiekę nad uczniami sprawował Marek Śmigiel.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i nauki przy pomocy platformy edukacyjnej. Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące na giełdzie pod opieką nauczycieli. Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy korzystali ponadto z platformy edukacyjnej, gdzie mogli zdobywać potrzebną wiedzę na temat inwestowania oraz notowanych instrumentów.

Organizatorami projektu byli: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. Pagi. Partnerzy konkursu to: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Santander Biuro Maklerskie, Santander Leasing, KDPW oraz Warszawski Instytut Bankowości. Patronat honorowy objęły: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1

mgr Urszula Seredyn