Czwarty dzień szkolenia kadetów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

Desantowanie ze śmigłowca, szkolenie spadochronowe oraz zapoznanie ze sprzętem wysokościowo-ratowniczym było zasadniczym celem szkolenia praktycznego kadetów, podczas kolejnego  czwartego dnia obozu szkoleniowego certyfikowanych klas mundurowych.

Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o obiekty szkoleniowe 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. W trakcie zajęć kadeci mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką szkolenia pododdziałów kawalerii powietrznej w oparciu o komponent lądowy i powietrzny. Wykorzystując atrapę niską śmigłowca nasi kadeci ćwiczyli jeden ze sposobów desantowania jakim jest desantowanie ze śmigłowca z przyziemienia oraz zajmowanie miejsca w śmigłowcu. Pokonanie ścianki wspinaczkowej okazało się nie takie proste i dla niektórych kadetów stanowiło nie lada wyzwanie. W drugiej części zajęć kadeci przegrupowali się na rzutnię granatem. Podczas gdy jedna grupa szkoliła się w rzucie atrapą granatu bojowego, druga grupa realizowała szkolenie inżynieryjno-saperskie w zakresie umiejętności minowania terenu i stawiania zapór minowych.

mjr rez. Sławomir Miszczuk

001  002

003 004

005 006

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl