10 wymiana edukacyjna - Maj 2014 PL

10 wymiana edukacyjna

24.05.–14.06.2014

Projekt: Szkolna Telewizja ZSP nr 1

 

Grupa holenderska

Opiekunowie:

Henry van Wanrooij
Peter Bessems

Uczniowie:

Geert Boetzkes
Karol Tabor
Deveron Reniers
Kevin Janssen
Dimitri Duvanskij
Bart Peters

Grupa ZSP1

Uczniowie:

Łukasz Borysowski
Rafał Płaczek
Bartłomiej Kuta
Kacper Orzechowski
Piotr Owczarek
Krystian Sipiński

Zdjęcia Indesit i UŁ

Zdjęcia sport

Zdjęcia Smardzewice i strzelnica

Sobota 24.05.2014r

Punktualnie o godzinie 14 nasi holenderscy przyjaciele dotarli do naszego pieknego kraju.

Następnie zostali powitani przez prof. Mariusza Usztela i polskich uczniów: Rafała Płaczka oraz Łukasza Borysowskiego. Po długiej podróży wreszczcie dotarliśmy do miejsca zakwaterowania, gdzie po rozpakowaniu bagażów udaliśmy się na obiadokolację.

Niedziela 25.05.2014

Około godziny 10:15 wyruszyliśmy do Ośrodka Hodowli Żubrów. Gdzie pani przewodnik opowiedziała nam o tym miejscu, po krótkim zapoznaniu się z historią hodowli pojechaliśmy do miejskiej strzelnicy Loku w Tomaszowie Mazowieckim. Po skończonej zabawie na strzelnicy usiedliśmy przy ognisku i zajadaliśmy się smakołykami. W dzisiejszej wycieczce towarzyszyli nam Profesorowie Mariusz Usztel, Beata Goździk i polscy uczniowie Rafał Płaczek, Piotr Owczarek.

Poniedziałek 26.05.2014

W poniedziałek wszyscy punktualnie o 9.00 stawili się na oficjalne powitanie przez Dyrekcję naszej szkoły. Po krótkim przemówieniu Dyrektora Dariusza Kwiatkowskiego zapoznaliśmy się z tegorocznym projektem pt. Telewizja Szkolna. Następnie wszyscy ruszyli do pracy. Przez kolejne dni grupa z Holandii, wraz z uczniami naszej szkoły, będą wspólnymi siłami walczyć z niełatwym projektem.

Wtorek 27.05.2014

Po pierwszym dniu ciężkiej pracy wybraliśmy się na spacer ulicami naszego miasta oraz wstąpiliśmy do Galerii "Arkady", aby wspólnie usiąść i porozmawiać o pierwszych wrażeniach z pobytu.

Środa 28.05.2014

W tym dniu od rana zaczęliśmy pracę nad projektem. Około godziny 13.30 rozpoczął się mecz w koszykówkę w I Liceum Ogólnokształcącym.

Czwartek 29.05.2014

W pochmurny dzięń o godzinie 10.15 wreszcie po długotrwałym oczekiwaniu na autobus wyruszyliśmy do Euroglasu. Po zwiedzeniu fabryki i dowiedzeniu się jak wygląda proces tworzenia szkła od samego początku pojechaliśmy prosto do kina Focus w Piotrkowie Trybunalskim. Na film pt „X-Men przeszłość która nadejdzie”. Nastepnie udaliśmy się do Tomaszowa.

Piątek 29.05.2014

W piątek z samego rana grupa Polska i Holenderska złożyła wizytę w Tomaszowskim Starostwie Powiatowym.

Gdzie gorąco zostaliśmy powitani przez członka zarządu Powiatu Tomaszowskiego Leona Karwata, Katarzynę Banaszczak która jest naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. I oczywiście przez naszą kochaną dyrekcje w składzie: Dariusza Kwiatkowskiego i Jolanty Nikodemskiej. Po przeprowadzonej rozmowie wraz z grupą Holenderską pojechaliśmy do Ośrodka Sportu i Rekreacji aby wziąć udział w spływie kajakowym.

Chociaż pogoda nam nie dopisała to każdy z uczestników był zadowolony, po przepłynięciu 20 km., zostało zorganizowane ognisko. Wszyscy zmęczeni udaliśmy się do swoich domów aby chwilkę odpocząć bo to nie koniec atrakcji na dzisiejszy dzień. Około godziny 19.30 wszyscy przyjechaliśmy do klubu „Duet”, gdzie do późnych godzin wieczornych sprawdzaliśmy swoje umiejętności przy w grze w bilarda.

Sobota 30.05.2014

W tym dniu wraz z Profesorem Usztelem wybraliśmy się do Skansenu Rzeki Pilicy i zwiedziliśmy Rezerwat Niebieskich Źródeł. Następnie udaliśmy się na pizze do „Fierro”.

Niedziela 31.05.2014

W Niedzielę pogoda nawet nam dopisała oprócz zimnego wiatru było wszystko ok. Pojechaliśmy zobaczyć Elektrownię w Bełchatowie. Jednak elektrownia była zamknięta więc zrobiliśmy parę zdjęć i wróciliśmy do Tomaszowa.

Poniedziałek 2.06.2014

W tym dniu w godzinach porannych pracowaliśmy nad projektem, było ciężko, ponieważ jesteśmy trochę w tyle ale na szczęście całkowity plan został całkowicie skończony. Następnie około godziny 19 z pod Hotelu Mazowieckiego do czekał na nas Profesor Matyszewski , który zawiózł nas na kręgielnie przy ulicy Barlickiego. Gdzie do godzin wieczornych razem z kolegami Holenderskim graliśmy w kręgle i świetnie się bawiliśmy. Następnie wszyscy wróciliśmy do swoich domów. Dziękujemy oczywiście Profesorowi Usztelowi i Matyszewskiemu.

Wtorek 3.06.2014

Prace nad projektem trwają, wykonaliśmy większość potrzebnych materiałów. Zatrzymuje nas cały czas dezinformacja. Przebiega również próba programu potrzebnego do wykonania projektu.

Środa 4.06.2014

Przed nami niezapomniana podróż wraz z wieloma wyzwaniami. Ale my się tym nie przejmujemy, Krzyczymy "Hej Przygodo!" i ruszamy na przód na naszych dwóch kółkach w kierunku spały. Przed nami tylko 10 km które musimy pokonać na rowerach aby potem wspiąć się  na drzewa w celu pokonania parku linowego "Adrenalina". Wszyscy żyją i mają się dobrze, chwila, poprawka, wszyscy którzy zeszli w drzew nie mają się za dobrze. Ale też nie jest źle, Będą żyć :) a przecież przed nami jeszcze parę kilometrów w stronę bunkru na Konewce aby zwiedzić tę wielką budowle z II Wojny Światowej. Nieopodal czeka na nas grill wypełniony świetnym jedzonkiem.Uff jak dobrze. Wreszcie można usiąść i chwilkę odpocząć, zregenerować siły przed kolejną długą drogą. Bo przecież trzeba jeszcze wrócić :) Ale spokojnie damy radę......................Chyba...

Czwartek 5.06.2014

Dzisiaj dalej trwa praca nad projektem podczas gdy Pan Profesor Mariusz Usztel został oddelegowany aby zawieźć Henrego na lotnisko i przywieźć Petera - Nauczyciela z ROCTerAa.

Piątek 6.06.2014

Dalej pracujemy nad projektem. Wiele pracy przed nami, pojawiają się już pierwsze myśli że się nam nie uda. Ale szybko je odrzucamy i pracujemy jeszcze szybciej. MUSI nam się udać

Sobota 7.06.2014

Czekała nas bardzo wczesna pobudka. Nie wiem kto wymyślił w ogóle możliwość wstawania o tej porze ale jak trzeba było tak zrobiliśmy. Wstaliśmy o 4 rano i pojechaliśmy w stronę Oświęcimia zwiedzić jeden z niemieckich obozów koncentracyjnych "Auschwitz". Atmosfera która tam panuje jest nie możliwa do opisania. To co się tam znajduję trzeba zobaczyć samemu.

Następnie ruszyliśmy w stronę ośrodka noclegowego w Rzepiskach gdzie czekały na nas zastawione stoły i ciepłe łóżeczka.

Niedziela 8.06.2014

Z samego rana Holendrzy pojechali do nowoczesnego basenu troszkę się zrelaksować.Następnie wyruszyliśmy w stronę Gubałówki. Parę osób strasznie bolała głowa, ale to ta zmiana ciśnienia, wysokości. Wszystko przez to. Obyło się bez większych problemów i po zwiedzeniu wszystkiego co dało się zwiedzić wróciliśmy do ośrodka.

Poniedziałek 9.06.2014

Dzisiaj nasz cel to Kraków. Nie było żadnych problemów z podróżą czy wstawaniem więc wyruszyliśmy o czasie. W Krakowie czekał nas czas wolny. Wszyscy rozeszli się na te parę godzin. Holendrzy ruszyli na pizze wraz z Panem profesorem Mariuszem Usztelem. My woleliśmy spędzić czas na zjedzenie kebaba i zwiedzenie Starego Miasta Kraków. Z Krakowa ruszyliśmy prosto do domów.Tomaszów się za nami stęsknił.

Wtorek 10.06.2014

Znowu praca. Powoli kończymy ale czasu nie ma więc dzisiaj za dużo nie napiszę...

Środa 11.06.2014

Dzisiaj wyruszamy na Targi Informatyczne "IT Future" w Warszawie. Czeka nas długa droga ale na pewno jest warto. Na stadionie narodowym pojawiają się wystawcy z całej polski aby zaprezentować nam swoje technologie. Są ciekawe konkursy, nagrody jak i przedmioty reklamowe (długopisy itp...). Wracamy z głowami pełnymi informacjami o nowych technologiach oraz torbami wypchanymi różnymi prezentami i nagrodami.Następnie ruszamy w stronę Starego Miasta aby zwiedzić naszą stolicę. Potem czekał nas czas wolny, każdy robił to na co miał ochotę.O 15 wyruszyliśmy w stronę naszego rodzinnego miasta.


Biuletyn Informacji Publicznej
 

Projekty

logo zpodpisemUE 0609

25brygada
wat
 
logooscdr
CWKM logoopw logo
logo piony KM
 
EU flag Erasmus vect POS
 
CMI baner na stronę www
ecdl
  ose
szkola mistrzow programowania
sks   logo bezpieczna projekt
kulturabezp
 

Wywiadówki

22.09.2021 - kl. I i kl. II
23.09.2021 - kl. III i kl. lV
18.11.2021 - kl. I i kl. II

19.11.2021 - kl. III i kl. lV
16.12.2021 - kl. lV
27.01.2022 - kl. III i kl. lV

28.01.2022 - kl. III
27.04.2022 - kl. I i kl. lI

28.04.2022 - kl. III

Dzwonki

1.    7.45   -  8.30
2.    8.35   -  9.20
3.    9.25   - 10.10
4.   10.20  - 11.05
5.   11.10  - 11.55
6.   12.15  - 13.00
7.   13.05  - 13.50
8.   13.55  - 14.40
9.   14.45  - 15.30
10. 15.35  - 16.20

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl